Quantcast

Phone in your scores: 541-STAT-OPS

Text us your scores / updates:

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Join us on Facebook  Follow orprepsports on Twitter

MOBILE: wap.oregonprepsports.net

Oregon Varsity Girls Basketball Schedule
for Friday, December 14, 2012

Winning team is in bold

All games

6A
Time Home Score Away Score Boxscore Info
3:15am Aloha Warriors 55 Wilson Trojans (5A) 50  details  
3:00am David Douglas Scots 47 Jefferson, Portland Democrats (5A) 39  details  
3:15am Forest Grove Vikings 45 Centennial Eagles 34  details  
1:45am Glencoe Crimson Tide 34 #5 Milwaukie Mustangs (5A) 41 boxscore   
3:15am Jesuit Crusaders
(Jesuit)
37 #1 Central Catholic Rams 54  
3:00am Jordan (CA) Panthers
(Long Beach Jordan High School (CA))
42 Lake Oswego Lakers 37  
3:15am Lakeridge Pacers 37 South Albany Rebels (5A) 49  Endowment game   
1:45am #11 Liberty Falcons (5A) 38 Hillsboro Spartans 30  details  Endowment game   
3:00am McKay Royal Scots 40 Gresham Gophers 39  
3:00am McNary Celtics 66 Century Jaguars 39  details  
4:30am + #3 Oregon City Pioneers
('Iolani HS, Honolulu Hawaii)
66 Carroll, Southlake (TX) Dragons 44  details  'Iolani Classic 
3:15am Parkrose Broncos (5A) 54 Newberg Tigers 44  
3:15am Sherwood Bowmen (5A) 20 Lincoln Cardinals 56  
3:00am South Eugene Axemen 72 Thurston Colts 24  
3:00am #2 South Medford Panthers 63 #1 Springfield Millers (5A) 71  
3:00am South Salem Saxons 54 Southridge Skyhawks 62  details  
3:00am Sprague Olympians 16 Woodburn Bulldogs (5A) 66  details  
1:45am St Helens Lions (5A) 47 North Salem Vikings 36  Benson Tournament 
3:15am #7 St Mary's Academy Blues 50 #4 Westview Wildcats 64  
3:15am Sunset Apollos 46 McMinnville Grizzlies 71  details  
3:15am #6 Tigard Tigers 40 West Linn Lions 22  
3:15am Tualatin Timberwolves 79 Canby Cougars 70  
3:00am #2 West Albany Bulldogs (5A) 54 #10 West Salem Titans 29  details  
3:15am Wilsonville Wildcats (5A) 38 #8 Beaverton Beavers 64  
5A
Time Home Score Away Score Boxscore Info
3:15am Aloha Warriors (6A) 55 Wilson Trojans 50  details  
1:30am Ashland Grizzlies
(Ashland HS)
34 #10 Summit Storm 62  details  Ashland Rotary Hoops Classic 
3:00am Battle Ground (WA) Tigers
(Battle Ground HS)
39 #8 Mountain View Cougars 59  
3:30am Benson Techsters 33 Putnam Kingsmen 51  details  Benson Tournament 
3:00am #4 Corvallis Spartans 67 Churchill Lancers 35  details  
TBA Crescent Valley Raiders
(Ashland)
49 Henley Hornets (4A) 38  Ashland Rotary Hoops Classic 
3:00am Dallas Dragons 40 North Eugene Highlanders 33  details  
3:00am David Douglas Scots (6A) 47 Jefferson, Portland Democrats 39  details  
1:45am Glencoe Crimson Tide (6A) 34 #5 Milwaukie Mustangs 41 boxscore   
2:00am Hidden Valley Mustangs (4A) 30 Eagle Point Eagles 51  
3:00am Hood River Valley Eagles 56 Franklin Quakers 30  
3:00am La Pine Hawks (4A) 40 Redmond Panthers 52  
3:15am Lakeridge Pacers (6A) 37 South Albany Rebels 49  Endowment game   
1:45am #11 Liberty Falcons 38 Hillsboro Spartans (6A) 30  details  Endowment game   
3:00am Marshfield Pirates 41 #11 Marist Spartans 49  
3:15am Parkrose Broncos 54 Newberg Tigers (6A) 44  
3:00am Pendleton Buckaroos 25 #6 Bend Lava Bears 41  
1:30am #1 Regis Rams (2A) 68 Madison Senators 21  
TBA Roosevelt Roughriders 24 #3 Banks Lady Braves (4A) 69  North Marion Holiday Tournament 
3:45am Sandy Pioneers 37 #11 The Dalles Wahtonka Eagle Indians 52  details  
3:15am Sherwood Bowmen 20 Lincoln Cardinals (6A) 56  
3:00am #2 South Medford Panthers (6A) 63 #1 Springfield Millers 71  
3:00am Sprague Olympians (6A) 16 Woodburn Bulldogs 66  details  
1:45am St Helens Lions 47 North Salem Vikings (6A) 36  Benson Tournament 
3:00am #2 West Albany Bulldogs 54 #10 West Salem Titans (6A) 29  details  
3:15am Wilsonville Wildcats 38 #8 Beaverton Beavers (6A) 64  
4A
Time Home Score Away Score Boxscore Info
10:30pm Astoria Fishermen
(North Marion High School)
42 Yamhill-Carlton Tigers 38  details  North Marion Holiday Tournament 
10:30pm Cascade Christian Challengers (3A)
(Phoenix High School)
48 South Umpqua Lancers 46  Phoenix Invitational 
2:30am #12 Cottage Grove Lions
(Cottage Grove High School)
53 Elmira Falcons 47  Junction City/Cottage Grove Holiday Tournament 
TBA Crescent Valley Raiders (5A)
(Ashland)
49 Henley Hornets 38  Ashland Rotary Hoops Classic 
11:30pm Crook County Cowgirls
(Junction City High School)
87 Stayton Eagles 45  details  Junction City/Cottage Grove Holiday Tournament 
11:30pm Douglas Trojans
(Cottage Grove High School)
44 Ontario Tigers 43  Junction City/Cottage Grove Holiday Tournament 
2:30am Fruitland (ID) Grizzlies
(Fruitland)
39 Baker Bulldogs 36  
3:30am #11 Gladstone Gladiators 2 Sisters Outlaws 0 boxscore   Gladstone Holiday Classic FORFEIT   
11:30pm + #12 Gold Beach Panthers (2A)
(Coquille)
48 North Valley Lady Knights 42  Winterlake Classic 
2:00am Hidden Valley Mustangs 30 Eagle Point Eagles (5A) 51  
2:30am #9 Junction City Tigers
(Junction City High School)
40 Siuslaw Vikings 21  Junction City/Cottage Grove Holiday Tournament 
TBA Klamath Union Pelicans
(Phoenix High School)
45 #5 St Mary's Crusaders (3A) 58  details  Phoenix Invitational 
3:00am La Pine Hawks 40 Redmond Panthers (5A) 52  
1:30am Molalla Indians
(North Marion High School)
37 #1 Sutherlin Bulldogs 62  North Marion Holiday Tournament 
3:00am Newport Cubs 55 North Bend Bulldogs 50  
3:00am North Marion Huskies 41 Evergreen, Vancouver (WA) Plainsmen 53  details  North Marion Holiday Tournament 
1:30am #4 Philomath Warriors 35 #10 Seaside Seagulls 27  
3:00am Phoenix Pirates
(Phoenix High School)
40 Reedsport Braves (2A) 20  details  Phoenix Invitational 
1:30am Rogue River Chieftains (3A)
(Phoenix High School)
21 Taft Tigers 39  Phoenix Invitational 
TBA Roosevelt Roughriders (5A) 24 #3 Banks Lady Braves 69  North Marion Holiday Tournament 
2:00am Scappoose Indians 19 #2 Mazama Vikings 80  Gladstone Holiday Classic 
1:30am Tillamook Cheesemakers 17 #6 Central Panthers 58  
3A
Time Home Score Away Score Boxscore Info
10:30pm Cascade Christian Challengers
(Phoenix High School)
48 South Umpqua Lancers (4A) 46  Phoenix Invitational 
2:00am Catlin Gabel Eagles
(Catlin Gabel)
25 De La Salle North Catholic Knights 38  
3:00am Coquille Red Devils
(Coquille)
54 #7 Yoncalla Eagles (1A) 47  Winterlake Classic 
2:00am #8 Corbett Cardinals 61 Warrenton Warriors 40  
2:00am Dayton Pirates
(Dayton)
47 Riverside Pirates 35  Dayton Tournament 
2:30am East Linn Christian Academy Eagles (2A)
(East Linn Christian)
24 #7 Willamina Bulldogs 37  
2:00am #11 Glide Wildcats 63 Oakridge Warriors (2A) 22  details  
3:00am (MST) Homedale (ID) Trojans 36 #2 Vale Vikings 39  details  
10:30pm Horizon Christian, Tualatin Hawks
(Country Christian)
27 Horizon Christian, Hood River Hawks (1A) 30  Country Christian Tournament 
3:00am Illinois Valley Cougars
(Illinois Valley)
34 Grants Pass [JV] Cavemen (6A) 52  details  
TBA Klamath Union Pelicans (4A)
(Phoenix High School)
45 #5 St Mary's Crusaders 58  details  Phoenix Invitational 
2:30am Modoc (CA) Braves
(Modoc HS)
50 Lakeview Honkers 55  Block M Tournament 
2:00am #13 Oregon Episcopal Aardvarks 37 #1 Valley Catholic Valiants 48  details  
1:30am Rogue River Chieftains
(Phoenix High School)
21 Taft Tigers (4A) 39  Phoenix Invitational 
2:00am Sheridan Spartans 30 #10 Kennedy Trojans (2A) 44  
2A
Time Home Score Away Score Boxscore Info
8:00pm Bonanza Antlers
(Tulelake, California)
51 Chiloquin Queens 48  Honker Classic 
11:00pm Chiloquin Queens
(Tulelake, California)
44 Trinity (CA) Wolves 47  Honker Classic 
1:00am Culver Bulldogs
(Culver)
20 #9 Crane Mustangs (1A) 29  Culver Booster Club Invitational 
2:00am #14 Days Creek Wolves 64 Central Linn Cobras 36  details  
2:30am East Linn Christian Academy Eagles
(East Linn Christian)
24 #7 Willamina Bulldogs (3A) 37  
2:00am Elgin Huskies
(Eastern Oregon University)
34 Irrigon Knights 50  
2:00am #2 Enterprise Outlaws
(Enterprise)
42 #6 Pilot Rock Rockets 35  details  
2:00am #11 Glide Wildcats (3A) 63 Oakridge Warriors 22  details  
11:30pm + #12 Gold Beach Panthers
(Coquille)
48 North Valley Lady Knights (4A) 42  Winterlake Classic 
2:00am Grant Union Prospectors
(John Day)
54 Weston-McEwen TigerScots 59  
2:00am #5 Heppner Mustangs 47 Stanfield Tigers 37  
2:00am Knappa Loggers 45 Nestucca Bobcats 21  
2:00am Myrtle Point Bobcats 52 Riddle Irish 26  
2:00am New Hope Christian Lady Warriors (1A)
(New Hope)
33 Glendale Pirates 45  
2:00am #13 North Douglas Warriors
(North Douglas)
47 Elkton Elks (1A) 27  North Douglas Winter Tournament 
3:00am Phoenix Pirates (4A)
(Phoenix High School)
40 Reedsport Braves 20  details  Phoenix Invitational 
2:00am Portland Christian Royals
(Multnomah University)
50 Gaston Greyhounds 53  
1:30am #1 Regis Rams 68 Madison Senators (5A) 21  
2:00am Riverdale Mavericks 44 Neah-Kah-Nie Pirates 28  details  
2:00am Sheridan Spartans (3A) 30 #10 Kennedy Trojans 44  
10:00pm South Wasco County Redsides (1A)
(Culver)
21 #3 Lost River Raiders 51  Culver Booster Club Invitational 
1A
Time Home Score Away Score Boxscore Info
2:00am (MST) Adrian Antelopes 46 Dayville - Monument Tigers 31  
TBA Butte Falls Loggers 54 Paisley Broncos 33  details  
2:00am C.S. Lewis Academy Watchmen
(Open Bible Christian School)
37 Jewell Blue Jays 40  details  
2:00am Central Christian White Tigers
(Redmond Proficiency Academy)
23 Sherman Huskies 48  
3:00am Coquille Red Devils (3A)
(Coquille)
54 #7 Yoncalla Eagles 47  Winterlake Classic 
1:30am Country Christian Cougars
(Country Christian)
50 McKenzie Eagles 37  details  Country Christian Tournament 
11:00pm Cove Leopards
(Joseph)
38 Wallowa Cougars 21  Joseph Tournament 
1:30am Crosshill Christian Eagles 4 #4 Perrydale Pirates 65  
11:00pm Crow Cougars 38 Umpqua Valley Christian Monarchs 15  North Douglas Winter Tournament 
1:00am Culver Bulldogs (2A)
(Culver)
20 #9 Crane Mustangs 29  Culver Booster Club Invitational 
2:00am #1 Damascus Christian Eagles
(Damascus Christian)
62 Columbia Christian Knights 19  
2:00am #8 Dufur Rangers 56 Griswold Grizzlies 18  
2:00am Echo Cougars 53 #2 Condon - Wheeler Knights 66  
1:30am Falls City Mountaineers 40 Willamette Valley Christian Warriors 13  
12:30am (MST) Greenleaf (ID) Grizzlies
(Greenleaf (ID))
34 Mitchell Loggers 21  
10:30pm Horizon Christian, Tualatin Hawks (3A)
(Country Christian)
27 Horizon Christian, Hood River Hawks 30  Country Christian Tournament 
10:00pm #10 Imbler Panthers 31 Notus (ID) Pirates 33  
2:00am Joseph Eagles
(Joseph)
47 Prairie City Panthers 64  Joseph Tournament 
2:00am Life Christian Lions
(Life Christian)
23 Southwest Christian Wildcats 43  
1:30am Mapleton Sailors 46 Alsea Wolverines 28  
2:00am New Hope Christian Lady Warriors
(New Hope)
33 Glendale Pirates (2A) 45  
2:00am North Clackamas Christian Saints
(North Clackamas Christian)
22 Portland Waldorf Wolf Pack 39  
2:00am #13 North Douglas Warriors (2A)
(North Douglas)
47 Elkton Elks 27  North Douglas Winter Tournament 
3:00am North Lake Cowgirls 36 Gilchrist Grizzlies 34  
2:00am Open Door Christian Academy Huskies
(Open Door Christian)
49 Portland Lutheran Blue Jays 47  
11:00pm #12 Pine Eagle Spartans
(Halfway)
45 Nixyaawii Golden Eagles 35  
1:30am Siletz Valley Warriors
(Siletz Valley)
10 Lowell Red Devils 53  
10:00pm South Wasco County Redsides
(Culver)
21 #3 Lost River Raiders (2A) 51  Culver Booster Club Invitational 
TBA Triad Timber Wolves 61 Trinity Lutheran Saints 32  details  

+ denotes neutral site

6A

Special District 1
Time Home Score Away Score Boxscore Info
3:00am South Eugene Axemen 72 Thurston Colts 24  
Non-League
Time Home Score Away Score Boxscore Info
3:00am Jordan (CA) Panthers
  (Long Beach Jordan High School (CA))
42 Lake Oswego Lakers 37  
3:15am Aloha Warriors 55 Wilson Trojans (5A) 50  details  
3:15am Jesuit Crusaders
  (Jesuit)
37 #1 Central Catholic Rams 54  
3:15am Sunset Apollos 46 McMinnville Grizzlies 71  details  
1:45am #11 Liberty Falcons (5A) 38 Hillsboro Spartans 30  details  Endowment game   
3:15am Parkrose Broncos (5A) 54 Newberg Tigers 44  
3:15am Sherwood Bowmen (5A) 20 Lincoln Cardinals 56  
1:45am St Helens Lions (5A) 47 North Salem Vikings 36  Benson Tournament 
3:15am Wilsonville Wildcats (5A) 38 #8 Beaverton Beavers 64  
3:00am #2 West Albany Bulldogs (5A) 54 #10 West Salem Titans 29  details  
3:00am David Douglas Scots 47 Jefferson, Portland Democrats (5A) 39  details  
3:15am #7 St Mary's Academy Blues 50 #4 Westview Wildcats 64  
3:15am Lakeridge Pacers 37 South Albany Rebels (5A) 49  Endowment game   
4:30am + #3 Oregon City Pioneers
  ('Iolani HS, Honolulu Hawaii)
66 Carroll, Southlake (TX) Dragons 44  details  'Iolani Classic 
3:15am Forest Grove Vikings 45 Centennial Eagles 34  details  
1:45am Glencoe Crimson Tide 34 #5 Milwaukie Mustangs (5A) 41 boxscore   
3:15am #6 Tigard Tigers 40 West Linn Lions 22  
3:15am Tualatin Timberwolves 79 Canby Cougars 70  
3:00am McKay Royal Scots 40 Gresham Gophers 39  
3:00am McNary Celtics 66 Century Jaguars 39  details  
3:00am South Salem Saxons 54 Southridge Skyhawks 62  details  
3:00am Sprague Olympians 16 Woodburn Bulldogs (5A) 66  details  
3:00am #2 South Medford Panthers 63 #1 Springfield Millers (5A) 71  

+ denotes neutral site

5A

Midwestern
Time Home Score Away Score Boxscore Info
3:00am Marshfield Pirates 41 #11 Marist Spartans 49  
Non-League
Time Home Score Away Score Boxscore Info
3:00am Battle Ground (WA) Tigers
  (Battle Ground HS)
39 #8 Mountain View Cougars 59  
3:15am Aloha Warriors (6A) 55 Wilson Trojans 50  details  
1:45am #11 Liberty Falcons 38 Hillsboro Spartans (6A) 30  details  Endowment game   
3:15am Parkrose Broncos 54 Newberg Tigers (6A) 44  
3:45am Sandy Pioneers 37 #11 The Dalles Wahtonka Eagle Indians 52  details  
3:15am Sherwood Bowmen 20 Lincoln Cardinals (6A) 56  
1:45am St Helens Lions 47 North Salem Vikings (6A) 36  Benson Tournament 
3:15am Wilsonville Wildcats 38 #8 Beaverton Beavers (6A) 64  
3:00am #4 Corvallis Spartans 67 Churchill Lancers 35  details  
TBA Crescent Valley Raiders
  (Ashland)
49 Henley Hornets (4A) 38  Ashland Rotary Hoops Classic 
3:00am Dallas Dragons 40 North Eugene Highlanders 33  details  
3:00am #2 West Albany Bulldogs 54 #10 West Salem Titans (6A) 29  details  
3:00am David Douglas Scots (6A) 47 Jefferson, Portland Democrats 39  details  
3:00am Hood River Valley Eagles 56 Franklin Quakers 30  
3:00am Pendleton Buckaroos 25 #6 Bend Lava Bears 41  
3:15am Lakeridge Pacers (6A) 37 South Albany Rebels 49  Endowment game   
1:30am #1 Regis Rams (2A) 68 Madison Senators 21  
3:30am Benson Techsters 33 Putnam Kingsmen 51  details  Benson Tournament 
TBA Roosevelt Roughriders 24 #3 Banks Lady Braves (4A) 69  North Marion Holiday Tournament 
1:45am Glencoe Crimson Tide (6A) 34 #5 Milwaukie Mustangs 41 boxscore   
3:00am Sprague Olympians (6A) 16 Woodburn Bulldogs 66  details  
3:00am La Pine Hawks (4A) 40 Redmond Panthers 52  
2:00am Hidden Valley Mustangs (4A) 30 Eagle Point Eagles 51  
3:00am #2 South Medford Panthers (6A) 63 #1 Springfield Millers 71  
1:30am Ashland Grizzlies
  (Ashland HS)
34 #10 Summit Storm 62  details  Ashland Rotary Hoops Classic 

+ denotes neutral site

4A

Non-League
Time Home Score Away Score Boxscore Info
2:30am Fruitland (ID) Grizzlies
  (Fruitland)
39 Baker Bulldogs 36  
10:30pm Astoria Fishermen
  (North Marion High School)
42 Yamhill-Carlton Tigers 38  details  North Marion Holiday Tournament 
2:00am Scappoose Indians 19 #2 Mazama Vikings 80  Gladstone Holiday Classic 
1:30am Tillamook Cheesemakers 17 #6 Central Panthers 58  
TBA Crescent Valley Raiders (5A)
  (Ashland)
49 Henley Hornets 38  Ashland Rotary Hoops Classic 
3:30am #11 Gladstone Gladiators 2 Sisters Outlaws 0 boxscore   Gladstone Holiday Classic FORFEIT   
1:30am Molalla Indians
  (North Marion High School)
37 #1 Sutherlin Bulldogs 62  North Marion Holiday Tournament 
3:00am North Marion Huskies 41 Evergreen, Vancouver (WA) Plainsmen 53  details  North Marion Holiday Tournament 
11:30pm Douglas Trojans
  (Cottage Grove High School)
44 Ontario Tigers 43  Junction City/Cottage Grove Holiday Tournament 
3:00am Newport Cubs 55 North Bend Bulldogs 50  
1:30am #4 Philomath Warriors 35 #10 Seaside Seagulls 27  
TBA Roosevelt Roughriders (5A) 24 #3 Banks Lady Braves 69  North Marion Holiday Tournament 
2:30am #12 Cottage Grove Lions
  (Cottage Grove High School)
53 Elmira Falcons 47  Junction City/Cottage Grove Holiday Tournament 
2:30am #9 Junction City Tigers
  (Junction City High School)
40 Siuslaw Vikings 21  Junction City/Cottage Grove Holiday Tournament 
3:00am La Pine Hawks 40 Redmond Panthers (5A) 52  
11:30pm + #12 Gold Beach Panthers (2A)
  (Coquille)
48 North Valley Lady Knights 42  Winterlake Classic 
2:00am Hidden Valley Mustangs 30 Eagle Point Eagles (5A) 51  
TBA Klamath Union Pelicans
  (Phoenix High School)
45 #5 St Mary's Crusaders (3A) 58  details  Phoenix Invitational 
3:00am Phoenix Pirates
  (Phoenix High School)
40 Reedsport Braves (2A) 20  details  Phoenix Invitational 
10:30pm Cascade Christian Challengers (3A)
  (Phoenix High School)
48 South Umpqua Lancers 46  Phoenix Invitational 
1:30am Rogue River Chieftains (3A)
  (Phoenix High School)
21 Taft Tigers 39  Phoenix Invitational 
11:30pm Crook County Cowgirls
  (Junction City High School)
87 Stayton Eagles 45  details  Junction City/Cottage Grove Holiday Tournament 

+ denotes neutral site

3A

Lewis & Clark
Time Home Score Away Score Boxscore Info
2:00am Catlin Gabel Eagles
  (Catlin Gabel)
25 De La Salle North Catholic Knights 38  
2:00am #8 Corbett Cardinals 61 Warrenton Warriors 40  
2:00am #13 Oregon Episcopal Aardvarks 37 #1 Valley Catholic Valiants 48  details  
Non-League
Time Home Score Away Score Boxscore Info
2:30am Modoc (CA) Braves
  (Modoc HS)
50 Lakeview Honkers 55  Block M Tournament 
3:00am (MST) Homedale (ID) Trojans 36 #2 Vale Vikings 39  details  
2:00am Dayton Pirates
  (Dayton)
47 Riverside Pirates 35  Dayton Tournament 
10:30pm Horizon Christian, Tualatin Hawks
  (Country Christian)
27 Horizon Christian, Hood River Hawks (1A) 30  Country Christian Tournament 
2:00am Sheridan Spartans 30 #10 Kennedy Trojans (2A) 44  
2:30am East Linn Christian Academy Eagles (2A)
  (East Linn Christian)
24 #7 Willamina Bulldogs 37  
3:00am Coquille Red Devils
  (Coquille)
54 #7 Yoncalla Eagles (1A) 47  Winterlake Classic 
2:00am #11 Glide Wildcats 63 Oakridge Warriors (2A) 22  details  
TBA Klamath Union Pelicans (4A)
  (Phoenix High School)
45 #5 St Mary's Crusaders 58  details  Phoenix Invitational 
10:30pm Cascade Christian Challengers
  (Phoenix High School)
48 South Umpqua Lancers (4A) 46  Phoenix Invitational 
3:00am Illinois Valley Cougars
  (Illinois Valley)
34 Grants Pass [JV] Cavemen (6A) 52  details  
1:30am Rogue River Chieftains
  (Phoenix High School)
21 Taft Tigers (4A) 39  Phoenix Invitational 

+ denotes neutral site

2A

Northwest
Time Home Score Away Score Boxscore Info
2:00am Knappa Loggers 45 Nestucca Bobcats 21  
2:00am Portland Christian Royals
  (Multnomah University)
50 Gaston Greyhounds 53  
2:00am Riverdale Mavericks 44 Neah-Kah-Nie Pirates 28  details  
Blue Mountain
Time Home Score Away Score Boxscore Info
2:00am Elgin Huskies
  (Eastern Oregon University)
34 Irrigon Knights 50  
2:00am #2 Enterprise Outlaws
  (Enterprise)
42 #6 Pilot Rock Rockets 35  details  
2:00am Grant Union Prospectors
  (John Day)
54 Weston-McEwen TigerScots 59  
2:00am #5 Heppner Mustangs 47 Stanfield Tigers 37  
Non-League
Time Home Score Away Score Boxscore Info
2:00am #14 Days Creek Wolves 64 Central Linn Cobras 36  details  
2:00am #13 North Douglas Warriors
  (North Douglas)
47 Elkton Elks (1A) 27  North Douglas Winter Tournament 
2:00am Sheridan Spartans (3A) 30 #10 Kennedy Trojans 44  
1:00am Culver Bulldogs
  (Culver)
20 #9 Crane Mustangs (1A) 29  Culver Booster Club Invitational 
2:30am East Linn Christian Academy Eagles
  (East Linn Christian)
24 #7 Willamina Bulldogs (3A) 37  
1:30am #1 Regis Rams 68 Madison Senators (5A) 21  
2:00am New Hope Christian Lady Warriors (1A)
  (New Hope)
33 Glendale Pirates 45  
8:00pm Bonanza Antlers
  (Tulelake, California)
51 Chiloquin Queens 48  Honker Classic 
11:00pm Chiloquin Queens
  (Tulelake, California)
44 Trinity (CA) Wolves 47  Honker Classic 
11:30pm + #12 Gold Beach Panthers
  (Coquille)
48 North Valley Lady Knights (4A) 42  Winterlake Classic 
2:00am Myrtle Point Bobcats 52 Riddle Irish 26  
2:00am #11 Glide Wildcats (3A) 63 Oakridge Warriors 22  details  
10:00pm South Wasco County Redsides (1A)
  (Culver)
21 #3 Lost River Raiders 51  Culver Booster Club Invitational 
3:00am Phoenix Pirates (4A)
  (Phoenix High School)
40 Reedsport Braves 20  details  Phoenix Invitational 

+ denotes neutral site

1A

Valley 10
Time Home Score Away Score Boxscore Info
2:00am #1 Damascus Christian Eagles
  (Damascus Christian)
62 Columbia Christian Knights 19  
2:00am Life Christian Lions
  (Life Christian)
23 Southwest Christian Wildcats 43  
2:00am North Clackamas Christian Saints
  (North Clackamas Christian)
22 Portland Waldorf Wolf Pack 39  
2:00am Open Door Christian Academy Huskies
  (Open Door Christian)
49 Portland Lutheran Blue Jays 47  
Casco
Time Home Score Away Score Boxscore Info
2:00am C.S. Lewis Academy Watchmen
  (Open Bible Christian School)
37 Jewell Blue Jays 40  details  
1:30am Crosshill Christian Eagles 4 #4 Perrydale Pirates 65  
1:30am Falls City Mountaineers 40 Willamette Valley Christian Warriors 13  
Mountain West
Time Home Score Away Score Boxscore Info
1:30am Mapleton Sailors 46 Alsea Wolverines 28  
1:30am Siletz Valley Warriors
  (Siletz Valley)
10 Lowell Red Devils 53  
Mountain Valley
Time Home Score Away Score Boxscore Info
TBA Butte Falls Loggers 54 Paisley Broncos 33  details  
3:00am North Lake Cowgirls 36 Gilchrist Grizzlies 34  
TBA Triad Timber Wolves 61 Trinity Lutheran Saints 32  details  
Big Sky
Time Home Score Away Score Boxscore Info
2:00am Echo Cougars 53 #2 Condon - Wheeler Knights 66  
2:00am Central Christian White Tigers
  (Redmond Proficiency Academy)
23 Sherman Huskies 48  
2:00am #8 Dufur Rangers 56 Griswold Grizzlies 18  
Non-League
Time Home Score Away Score Boxscore Info
12:30am (MST) Greenleaf (ID) Grizzlies
  (Greenleaf (ID))
34 Mitchell Loggers 21  
1:30am Country Christian Cougars
  (Country Christian)
50 McKenzie Eagles 37  details  Country Christian Tournament 
2:00am #13 North Douglas Warriors (2A)
  (North Douglas)
47 Elkton Elks 27  North Douglas Winter Tournament 
10:30pm Horizon Christian, Tualatin Hawks (3A)
  (Country Christian)
27 Horizon Christian, Hood River Hawks 30  Country Christian Tournament 
11:00pm Crow Cougars 38 Umpqua Valley Christian Monarchs 15  North Douglas Winter Tournament 
1:00am Culver Bulldogs (2A)
  (Culver)
20 #9 Crane Mustangs 29  Culver Booster Club Invitational 
2:00am New Hope Christian Lady Warriors
  (New Hope)
33 Glendale Pirates (2A) 45  
3:00am Coquille Red Devils (3A)
  (Coquille)
54 #7 Yoncalla Eagles 47  Winterlake Classic 
10:00pm South Wasco County Redsides
  (Culver)
21 #3 Lost River Raiders (2A) 51  Culver Booster Club Invitational 
11:00pm Cove Leopards
  (Joseph)
38 Wallowa Cougars 21  Joseph Tournament 
10:00pm #10 Imbler Panthers 31 Notus (ID) Pirates 33  
2:00am Joseph Eagles
  (Joseph)
47 Prairie City Panthers 64  Joseph Tournament 
11:00pm #12 Pine Eagle Spartans
  (Halfway)
45 Nixyaawii Golden Eagles 35  
2:00am (MST) Adrian Antelopes 46 Dayville - Monument Tigers 31  

+ denotes neutral site